TKpomurje.si

O projektu

TEMELJNE KOMPETENCE 2023–2029

Ljudska univerza Murska Sobota je s partnerji Ljudsko univerzo Lendava, Javnim zavodom Knjižnica Gornja Radgona, Ustanovo lokalna razvojna fundacija za Pomurje in Gimnazijo Franca Miklošiča Ljutomer bila izbrana za izvajalko projekta Temeljne kompetence 2023–2029 za regijo Pomurje.

Trajanje projekta: 13. 10. 2023–30. 6. 2029

Namen in cilj projekta:

  • povečati vključenost odraslih v vseživljenjsko učenje;
  • izboljšati kompetence, ki jih odrasli potrebujejo na trgu dela, zaradi večje zaposljivosti in mobilnosti ter osebnega razvoja za delovanje in odzivanje na tehnološke, demografske in podnebne spremembe v sodobni družbi;
  • pridobiti in izboljšati temeljne kompetence in splošno izobraženost odraslih.

Ciljna skupina: odrasli.
Skladno z razpisom imajo prednost pri vključitvi:

  • nižje izobraženi (ISCED 3 oz. srednješolska izobrazba ali manj);
  • aktivni, ki so stari 55 let ali več (zaposleni in brezposelni);
  • tujci;
  • zaprte osebe v zavodih za prestajanje kazni.

Naročnik in financer: projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada plus.

Rezultati projekta: v obdobju od 13. 10. 2023 do 30. 6. 2029 bomo v različne izobraževalne programe vključili 5494 udeležencev, od tega bo 882 udeležencev vključenih v javnoveljavne programe. Upoštevajoč kazalnik učinka bomo prvič vključili najmanj 4368 udeležencev in od tega jih bo vsaj 492 pridobilo kvalifikacijo.

Vsa izobraževanja so za udeležence brezplačna.

Vsem udeležencem je na voljo brezplačno svetovanje v okviru svetovalne dejavnosti v izobraževanju odraslih (skupinska ali individualna svetovanja).

Izvedba projekta: V okviru projekta se bodo pri vseh konzorcijskih partnerjih izvajali javnoveljavni ali neformalni izobraževalni programi.
Udeleženec je uspešno zaključil izobraževalni program, če je prisoten najmanj 80 % ur trajanja programa.
Udeleženci, ki uspešno zaključijo izobraževanje, prejmejo potrdilo o usposabljanju s popisom pridobljenih kompetenc po programu.

Izpiti: Za udeležence, ki uspešno opravijo program Slovenščina kot drugi in tuji jezik, programe priprav na opravljanje izpitov iz slovenskega jezika in tujih jezikov ter program priprav na strokovna izpita iz upravnega postopka, se lahko sofinancira tudi enkratno opravljanje izpitov.

Scroll to Top